Únor 2010




Oscar nomination 2010

2. února 2010 v 21:59 | Kate
Filmový snímek Avatar získal hned 9 nominací na Oscara.


Nejlepší herec v hlavní roli: O Oscara pro nejlepšího herce v hlavní roli budou bojovat...
Jeff Bridges (Crazy Heart), George Clooney (Lítám v tom), Colin Firth (A Single Man), Morgan Freeman (Invictus: Neporažený) a Jeremy Renner (Smrt čeká všude).

Nejlepší herec ve vedlejší roli: Matt Damon (Invictus: Neporažený), Woody Harrelson (The Messenger), Christopher Plummer (The Last Station), Stanley Tucci (Pevné pouto) a Christoph Waltz (Hanebný pancharti).

Nejlepší herečka v hlavní roli: Sandra Bullock (The Blind Side), Helen Mirren (The Last Station), Carrey Mulligan (An Education), Gabourey Sidibe (Precious: Based On The Novel Push By Sapphire) a Meryl Streep (Julie a Julia).

Nejlepší herečka ve vedlejší roli: Penélope Cruz (Nine), Vera Farmiga (Lítám v tom), Maggie Gyllenhaal (Crazy Heart), Annu Kendrick (Lítám v tom) a Mo´Nique (Precious: Based On The Novel Push By Sapphire).

Nejlepší film: Avatar, Smrt čeká všude,
District 9, The Blind Side, An Education, Hanebný pancharti, Precious: Based On The Novel Push By Sapphire, Lítám v tom, A Serious Man a Vzhůru do oblak.

Nejlepší režie: James Cameron (Avatar), Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), Quentin Tarantin (Hanebný pancharti), Lee Daniels (Precious: Based On The Novel Push By Sapphire) a Jason Reitman (Lítám v tom).

Nejlepší původní scénář: Mark Boal (Smrt čeká všude), Quentin Tarantino (Hanebný pancharti), Allesandro Camon a Oren Moverman (The Messenger), Joel Coen a Ethan Coen (A Serious Man) a Bob Peterson a Pete Docter (Vzhůru do oblak).

Nejlepší adaptovaný scénář: Neill Blomkamp a Terri Tatchell (District 9), Nick Hornby (An Education), Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci a Tony Roche (In the Loop), Geoffrey Fletcher (Precious: Based On The Novel Push By Sapphire) a Jason Reitman a Sheldon Turner (Lítám v tom).

Nejlepší animovaný film: Koralína a svět za tajnými dveřmi, Fantastic Mr. Fox, Princezna a žabák, The Secret of Kells a Vzhůru do oblak.

Nejlepší výprava: Avatar, Imaginarium dr. Parnasse, Nine, Sherlock Holmes a Královna Viktorie
Nejlepší kamera: Avatar, Harry Potter a Princ dvojí krve, Smrt čeká všude, Hanebný pancharti, Bílá stuha

Nejlepší kostýmy: Bright Star, Coco Chanel, Imaginarium dr. Parnasse, Nine a Královna Viktorie

Nejlepší dokument:
Burma VJ
The Cove
Food, Inc.
The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers
Which Way Home

Nejlepší krátký dokumenkt:
China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province
The Last Campaign of Governor Booth Gardner
The Last Truck: Closing of a GM Plant
Music by Prudence
Rabbit à la Berlin

Nejlepší střih:
Avatar
District 9
Smrt čeká všude
Hanebný pancharti
Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire

Nejlepší make-up:
Božský
Star Trek
Královna Viktorie

Nejlepší hudba:
Avatar
Fantastic Mr. Fox
Smrt čeká všude
Sherlock Holmes
Vzhůru do oblak

Nejlepší píseň:
"Almost There" - Princezna a žabák
"Down in New Orleans" - Princezna a žabák
"Loin de Paname" - Paříž 36
"Take It All" - Nine
"The Weary Kind (Theme from Crazy Heart)" - Crazy Heart

Nejlepší krátký animovaný film:
French Roast
Granny O'Grimm's Sleeping Beauty
The Lady and the Reaper (La Dama y la Muerte)
Logorama
Wallace and Gromit in A Matter of Loaf and Death

Nejlepší krátký film:
The Door
Instead of Abracadabra
Kavi
Miracle Fish
The New Tenants

Nejlepší střih zvukových efektů:
Avatar
Hanebný pancharti
Smrt čeká všude
Star Trek
Vzhůru do oblak

Nejlepší zvuk:
Avatar
Hanebný pancharti
Smrt čeká všude
Star Trek
Transformers: Pomsta poražených

Nejlepší triky:
Avatar
District 9
Star Trek


Slavnostní předávání Oscarů se bude konat 7. března.

ZDROJ